E-Mail Marketing ( Toplu Mail Gönderimi )

2007’de e-posta, çeşitli beklentilerle müşterilere ulaşabilmek için en ekonomik, aynı zamanda en kârlı çözüm olmaya devam etmiştir. Bir MarketingSherpa araştırmasına göre; kurumsal toplu mail kullanıcılarının % 78’i ve tüketici toplu mailkullanıcılarının % 68’inin ortak kanısı toplu mail kullanımının hem verimli olduğu, hem de büyümeye devam eden bir etkisinin olduğudur.
 
Ancak, bu sizin için ne ifade ediyor? Bunun anlamı şudur: Rakipleriniz ve birlikte çalıştığınız banka, muhasebeciniz gibi kişiler dahil olmak üzere herkes, işlerini büyütebilmek, yeni müşterilere ulaşmak gibi avantajlara sahip olmak için toplu mailkullanıyor! Hangi sektörde olursanız olun, toplu mail sistemini çeşitli şekillerde kullanarak hem size sadık kalacak yeni müşterilere ulaşabilirsiniz, hem de müşterilerinizin ürünlerinizi tekrar tekrar kullanmasını sağlarsınız. Diğer pazarlamaaktivitelerinizi de toplu mail ile geliştirerek daha yararlı çalışmalara imza atabilirsiniz. İşte, e-posta pazarlaması kullanmanız için birkaç neden:
 
Tahmin edemeyeceğiniz kadar etkilidir. Toplu mail, siz ve beklentileriniz ile müşterileriniz arasında güvenilir bir bağ kurar. “Agresif satış” yapmak zorunda kalmazsınız, çünkü müşterileriniz için tanınmayan bir kurum olmaktan öte,ihtiyaçları olan servisleri ve ürünleri sunan güvenilir bir arkadaş haline gelirsiniz. Öncelikle müşterilerinizin beklentilerini öğrenir ve güvenlerini kazanırsanız, satış yapmanız daha kolay olur, değil mi?
 
Ölçülebilirdir. Bir televizyon veya radyo reklam kampanyasının başarısını nasıl ölçebilirsiniz? Muhtemelen cevabınız: “varsayımda bulunmak” yönünde olacaktır.Toplu mail ile kaç kişi e-postanızı açmış veya web siteniz varsa iletinizdeki linklere tıklamış gibi bilgilere erişebilirsiniz. Hiç bu kadar net bir ölçümleme sistemine sahip bir iletişim platformu görmüş müydünüz?
 
Ekonomiktir. Toplu mail kullanımı sonucu, e-posta gönderiminiz için gereken maliyet, kuruşlarla ifade edilebilecek kadar küçük olacaktır. Çünkü, insanlar gönüllü olarak e-posta lisenize girecekler ve radyo, televizyon veya broşürlere kıyasla, gönderdiğiniz iletileri okumak için daha istekli olacaklar!